مراقبت و سلامتی

آموزش استفاده از ظروف مسی برای اولین بار

آموزش استفاده از ظروف مسی برای اولین بار | چه موقع باید ظروف مسی را سفید کرد

آموزش استفاده از ظروف مسی برای اولین بار که میخواهید از ظروف مسی که خریدید استفاده کنید ، این آموزش برای ظروفی کاربرد دارد که قابلیت پخت و پز دارند و درونشان قلع اندود شده ، ظروفی مثل : قابلمه مسی ، ماهیتابه مسی ، کتری مسی ، قوری مسی ، سماور مسی ، شیر جوش  و قهوه جوش مسی و … که درونشان قلع اندود شده به رنگ سفید هست و بیشتر برای پخت و پز استفاده می شوند . این مقاله رو تا آخر بخونید آخر این مقاله یه سورپرایز ویژه براتون داریم ، از دستش ندید .

قلع اندود کرده ظروف مسی

جالب است بدانید : روکش قلع بر خلاف روکش های تفلون به هیچ وجه مواد شیمیایی را به غذا منتقل نمی کند و برای سلامتی شما هیچ خطری ندارد. تنها نکته در مورد روکش قلع این است که در هنگام شستن آن باید دقت کافی را به خرج دهید و در صورتی که این عایق از بین رفت، ظرف مسی خود را برای قلع اندود شدن مجدد به مراکز معتبر انتقال دهید.

برای اولین بار چگونه از ظروف مسی استفاده کنیم:

در اولین روز استفاده از ظروف مسی بهتر است درون آن شیر بجوشانید ، برای مثال برای آماده سازی کتری مسی برای استفاده یک یا دو لیوان شیر ( بر اساس اندازه ظرف ) را درون آن بجوشانید و بعد داخل ظرف را کامل با شیر بشویید بعد آب کشی کنید ، حالا ظرف مسی شما آماده استفاده هست .

علت جوشاندن شیر در ظروف مسی :

با جوشاندن شیر در ظروف مسی  هم داخل ظرف مسی ضد عفونی شده و هم اینکه عمر قلع داخل ظرف بیشتر می شود ، حتما در اولین روز استفاده از ظروف مسی پخت و پز مثل : قابلمه مسی ، کتری و قوری مسی ، ماهیتابه مسی ، قهوه جوش مسی و … در داخل ظروف شیر بجوشانید و شیر را دور بریزید و از ظروف استفاده کنید .

برای اینکه قلع دورن ظرف مسی زود از بین نره موقع استفاده از ظروف مسی از کفگیر و ملاقه مسی استفاده نکنید و از کفگیر و ملاقه چوبی یا پلاستیکی استفاده کنید .

نکته مهم : توجه داشته باشید در سطح داخلی ظروف مسی به دلیل وجود قلع پس از استفاده از آن ( خصوصا بعد از پخت غذاهای ترش ) لکه های سیاه رنگی نمایان می شود که به دلیل خاصیت ویژه فلز قلع بوده و جای هیچ گونه نگرانی برای سلامتی مصرف کننده نیست .

نکات مهم در مورد شستن داخل ظروف مسی :

داخل ظروف مسی که قلع اندود شده و مخصوص پخت و پز می باشد باید یکی سری نکات را موقع شستن رعایت کنید که عبارتند از :

  1. موقع شستن داخل ظروف مسی از اسکاج نرم یا ابر استفاده کنید تا قلع درون ظروف از بین نرود .
  2.  قبل شستن غذا ابتدا کمی آب داغ روی آن بریزید و  حداقل 10 دقیقه صبر کنید تا راحت تر تمیز شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.